Tarih Bizimle Değerlenir...
 
AŞAĞI İNDİR
 
 
 
 

Neler
Yapıyoruz

Yurtdışı ve yurtiçinde bir çok proje ile tarihi eserlerimize sahip çıkarak onları yeniden hayata geçirdik.

 
 
 
 

Hizmetlerimiz

FOCUS RESTORASYON MİMARLIK OLARAK ESKİ VE YENİYİ MODERN TEKNOLOJİ İLE HARMANLAYIP GELECEĞE AKTARIYORUZ…

 

Proje Hizmetleri

 
 

Her türlü yeni yapı ve kültürel miras değerinde ki tarihi yapıların, alanların tasarımı, projelendirilmesi ile ilgili konsept çalışmalar, avan proje, uygulama projeleri ve bunların hazırlık aşamalarını yürütüyoruz. Bugüne kadar hazırladığımız projeler arasında; konut, sivil mimari yapı, kale, şehir surları, kışla binası, cami, türbe, külliye, kilise, manastır, kervansaray, hamam, çeşme, köprü, tren istasyonu, okul, resmi binalar, müze, teşhir- tanzim, arkeolojik kalıntılar, kazı evi, anfi tiyatro, sokak sağlıklaştırma projeleri̇ ve kentsel tasarım projeleri̇ yer almaktadır.

 
01.
 

Belgeleme ve Ölçüm Hizmetleri

 
 

Focus mimarlık olarak hergün değişen teknolojiyi takip edip yeni gelişmelerin işimize sunacağı katkıları artırmayı hedefliyoruz. Bu sebeple gelişmiş makina parkurumuz ve son çıkan yazılımlar ile tarihi değerlerimizi ve modern teknolojiyi bir araya getiriyoruz. Faro focus 3d laser tarama teknolojisi ile ölçümler yapıp belgeleme çalışmaları ile tüm alanı 3 boyutlu olarak modelliyoruz. Profosyonel digital fotoğraf makineleri ve djı mavic 2 pro drone ile koordinatlı fotoğraflar çekilip alınan 3d laser tarama verisinin üzerine çeşitli proğramlar yardımıyla +-2 mm hassasiyet ile oturtularak neredeyse hatasız 2 boyutlu ortophoto datalar üretip çizim verisi oluşturuyoruz. Elde edilen nokta bulutu üzerinden ölçü alınabiliyor, istenilen noktalardan plan, kesit, görünüş, detay üretilebiliyor, tüm yapı ve mimari detaylar ölçekli olarak en ince ayrıntısına kadar çizilebiliyor. Ayrıca tüm alanın 360’(derece) sanal görünümü üzerinden proje alanının çok canlı bir şekilde 3 boyutlu animasyonları ve videoları hazırlanabilmektedir.

Drone ile havadan fotoğraflama sayesinde sadece fotoğraf üzerinden ölçülü 3d model oluşturma aşaması.

Alınan 3d laser scanner datası (nokta bulutu) üzerine koordinatlı fotoğraflar getirilerek gerçekçi ve canlı model oluşturma animasyon ve videolar üretme aşaması

Elde edilen 3d model üzerinden istenilen noktadan plan, kesit, görünüş, detay oluşturularak 2 boyutlu proje çizim aşaması

 

Müşavirlik Hizmetleri

 
 

Yurtiçi ve yurtdışında, yeni yapı ve restorasyon uygulamalarında üretim süreçlerinin projeye uygunluğu, uluslararası standartlarda yapılmasının denetlenmesi, ihale dosyası, teknik şartname, yaklaşık maliyet, hakediş hazırlanması ve kontrol edilmesi hususlarında hizmet veriyoruz.

 

Uygulama ve İnşaat Hizmetleri

 
 

Tasarım ve projelendirme süreçleri tamamlanmış olan yapıların günümüz bilgi teknoloji ve teknik kaidelere uygun olarak şantiye süreçlerini takip edip inşaat uygulamalarını yapıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projeler ile sağlam konforlu ve çağdaş yapılar inşa ediyoruz.